Blog

Fatrun1

Zvýhodnění času za kila navíc :-)

Nejsem si jistý, jestli pro tuhle moji aktivitu najdu nějaké příznivce, ale připadá mi správný se ozvat a zvýhodnit také ty (mě nevyjímaje), kteří nejsou obdařeni váhou, která je pro běh lepších časů ideální. Při posledním závodu Jirka Puršl posílal oficiální výsledky, ve kterých se objevil koeficient „stáří“. Naprosto pochopitelně a neoddiskutovatelně to tam patří. Se stářím prostě nutně (většinou, ale jsou i vyjímky viď Milane, Zdenku, Jirko….) přichází snížení výkonu. Proto je nutné, pokud chceme relevantní srovnání, započíst věk do výsledku. Dobře tedy, já tam chci započítat i váhu. Chci koeficient za každé kilo navíc. Bude asi na Jirkovi aby to dobře spočítal a navrhl řešení. Chci se posunout ve výsledcích výše, chci zvýhodnění pro tlouštíky, Já to chci chci chci…

Asi si myslíte, že si dělám srandu, ale já to myslím vážně. Já to chci a chci a chci… :-)

Podpoříš aktivitu zvýhodnění času za kila navíc?

 • Ano (71%, 10 Hlasy)
 • Přijdu se svojí vlastním zvýhodněním :-) (21%, 3 Hlasy)
 • Ne (7%, 1 Hlasy)

Počet hlasujících: 14

Nahrávání ... Nahrávání …

Něco málo o autorovi článku

BohoušPouhý člen BKČS, milovník jídla a pití. Otec skoro tří dětí a hráč na kytaru :-)Zobrazit vše co napsal Bohouš →

 1. BlankaBlanka03-11-2013

  Ahoj Bohouši, jak známo, tak u nás, dálkoplazů, pravidlo vyšší věk = klesající výkonnost ne vždy platí. A ty, když budeš poctivě trénovat, kila záhy subdáš. Takže já bych nezvýhodňovala ani jednu skupinu :-)

 2. PetrPetr03-12-2013

  Jsem zvedavy, co z toho nakonec vyleze pro mych 95 Kg.:)

 3. TomášTomáš03-12-2013

  Podporuji, budu mít motivaci přibrat! ;-)
  Ale vážně, nápad je to zajímavý, ale nechal bych jej, kdyžtak, na příští rok.
  Myslím, že současné kriterium věku je naprosto férové a dostačující – zvlášť pro nás hinduisty, kteří věří v reinkarnaci – toto je mé 12. převtělení, je mi přesně 999 let.

 4. VláďaVláďa03-12-2013

  Bylo by to fair coby bolestné za ta ničená kolena a kyčle, o což se vydatně stará mých 90 kg :-).

 5. BranislavBranislav03-12-2013

  Mňa by zaujimalo ako určiš, ktoré kilá su navíc?

 6. PavelPavel03-12-2013

  Mně se to moc líbí. Asi bych to pro letošek neměnil, ať se poperou rychlí mladí s rychlými veterány. Ale na příští rok výborný námět pro pohár.

 7. Pivas_oldPivas_old03-12-2013

  Přiznám se, že jsem si vymyslel tento způsob získání putovního poháru BKČS pro rok 2013. Nenašel jsem pro něj oporu ve výkonném výboru. Výbor byl pro udělení poháru tomu, kdo se nejvíce zlepší na stejné trati. To mi nepřišlo atrativní. Vnímal jsem ihned možné rozpory: „On/ona běžela vloni kopcovitou 10km trať a nyní běžel(a) 10 km na rovince. To se mu/jí to zlepšuje …“ Co chudáci běžci, kteří dosáhli loni své osobáky? Kam se mají zlepšovat? Jednoznačně bychom zvýhodnili nováčky, kteří letos propadli běhání. Vlastně proč ne, můžeme toto kriterium zavést některý další rok, pokud se na tom shodne většina v klubu. Jak navrhuje Bohouš, můžeme zavést koeficient nadbytku váhy nad váhou ideálního běžce (znáte ji?)… Za svoji osobu budu prosazovat, aby cenu vyhrál ten, kdo zaběhne nejdelší trať nebo se zúčastní nejvzdálenějšího maratonu od Prahy. Ale vážně, pravidla byly stanoveny a schváleny na naší valné hromadě. Zůstaňme letos u věkových koeficientů podle World Masters Athletics (WMA) a přepočtu závodů na 5K, 10K a maratonu na 1/2maratonskou trať. Vyzkoušejme, co to s klubem udělá. Myslím, že řadu z Vás již tato metoda minimálně zaujala a většina z vás si chce vyzkoušet, jak dopadne. O to tu hlavně jde – aby se zapojilo co nejvíce členů. Patřím mezi Ty, kterým se určítě nepodaří vyhrát, ALE budu bojovat o každou lepší příčku.
  Loni vyhrál Martin – byl nejrychleší z BKČS na Běchovicích. My starší s ním nemůžeme soupeřit. Dejme letos šanci běžeckým seniorům a další rok třeba dočasným plnoštíhlým běžcům like Bohouš a třeba i já (85kg). zdeněk

 8. JaroslavJaroslav03-21-2013

  Já navrhuji přidat kriterium podle velikosti dioptrií – mých „7,5“ by mě jistě vyneslo na čelo našeho
  startovního pole-:). Ať Vám to běhá. JardaS

 9. RadekRadek03-24-2013

  pokus dobrej Bohouši ;)

 10. Petr V.Petr V.04-28-2014

  Mých 115 kilo.. :)))

Odpovědět