Blog

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary

23.5.2015 Půlmaraton Karlovy Vary – štafeta (3 x 5km + 1 x 6,0975km), čas 01:20:40, 1. místo

Předzávodní průvodce sliboval dramatický souboj štafet profesionálních sportovců: volejbalistů VK ČEZ Karlovarsko a hokejistů HC Energie Karlovy Vary. Zřejmě i proto žádný novinář nevěnoval pozornost, když si své startovní čísla vyzvedával černý kůň závodu Běžecký tým České spořitelny.

DSC_0010

Do závodu už zbývalo jen posledních pár hodin, když náš zahraniční závodník prohlásil “Mám-li v cíli rychle býti, pizzu na talíři teď musím míti!”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rozkaz kapitána zněl jasně – kdo je v Karlových Varech poprvé, musí si nastudovat, kde se může v případě chybějící občerstvovací stanice, napít z místních minerálních pramenů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na start půlmaratonu jsme nominovali naši africkou posilu – Pasiho! První úsek štafety zvládl za vynikajících 19 minut a 11 vteřin! A po doběhu, vědom si svého běžeckého talentu, rozdával na občerstvovačce vodu těm méně talentovaným – nám Evropanům.

Na druhém úseku mezitím Petr jako predátor instinktivně lovil zbylé dvě štafety, které Pasi dobrosrdečně nechal před sebou. Po 18 minutách a 59 vteřinách předával (nepozvracen) štafetu na… prvním místě!

Kapitán Jirka, zosobnění zkušeností tvrdíc “Kdo trénuje podvádí!”, nepustil před sebe na nezáživném třetím úseku žádnou štafetu a navíc si zaběhl svůj osobní rekord na pět kilometrů! Gratulujeme!

Poslední úsek běžel benjamínek týmu Tom. Zvládl tíhu odpovědnosti? Nenechal se předběhnout?

Plně soustředěn, pamatujíc si ze tří lázeňských kolonád – pouze jednu, hlasitě řvouc při posledním stoupání, dovedl štafetu do cílové rovinky, kde se k němu připojil kompletní A tým Běžeckého klubu České spořitelny, aby mohl triumfálně demonstrovat své vítězství i na druhém půlmaratonském závodě běžecké série RunCzech.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V ten moment je zaplavil pocit velké radosti, štěstí a psychické pohody. Dokázali to!

DSC_0241-1200x1115

“A bude pohár?”, ptal se Tom. “Nejen pohár! Na slavnostní vyhlášení do hotelu Thermal si můžete vzít i tahle slušivá trička!”, odvětil kapitán Jirka.

DSC_0073

V bouřlivé atmosféře poté Petr přebíral pohár – fanoušci skandovali a fotografové se předháněli, kdo získá lepší snímek vítězů půlmaratonské štafety v Karlových Varech.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zdroj: czechrunner.com

Něco málo o autorovi článku

BohoušPouhý člen BKČS, milovník jídla a pití. Otec skoro tří dětí a hráč na kytaru :-)Zobrazit vše co napsal Bohouš →

  1. BohoušBohouš06-01-2015

    No dobře oni…..

  2. MarekMarek06-02-2015

    Gratulace Áčka ;)

Odpovědět