Blog

Runmusic

Běháte s hudbou? A s jakou?

Nejsem žádný hudební znalec, nemám ani nějak velký přehled a i když zaslechnu něco, co bych si pamatovat chtěl, tak do hodiny neznám název ani autora. Proto jsem dost dlouhou dobu běhal na moje oblíbené kapely Wohnout a Tata bojs. Musím říct, že obě kapely jsou rytmicky vyhovující k běhání. Samozřejmě jak které písničky. A každému vyhovovat nemusí. Zkoušel jsem běhat na rádio, ale to fakt nejde, protože zprávy nejsou úplně ideální doplněk běhů. Dost často mi ne z běhání, ale ze zpráv bylo na poblití, tak jsem toho nechal a začal hledat optimální hudební doprovod. A během těch kiláků jsem vystřídal dva playlisty. Jeden složený opravdu z klasiky: Cranberries, The Police, Rasmus, Vlasta Redl. Na tom jsem vydržel asi do září a pak jsem se začal poohlížet po něčem novém a tady je můj nynější playlist. Musím říct, že asi nejvíc mě oslovil nový song od Celeste Buckingham Run, run, run. Nejsem žádnej popík, ale teď mám playlist složený ze songů figurujících převážně na vyšších postech radiových hitparád.

A protože inspirace je pořád málo, tak je možné se nechat inspirovat na pár stránkách, které se tomu věnují. Na Endomondo.com je možné u každého jeho playlist vidět, takže můžete taky okoukat. Nebo stačí zadat do Googlu: top music for running a vyběhne spousta zajímavých tipů.

A jaký playlist máte vy?

Něco málo o autorovi článku

BohoušPouhý člen BKČS, milovník jídla a pití. Otec skoro tří dětí a hráč na kytaru :-)Zobrazit vše co napsal Bohouš →

 1. PavelPavel12-27-2012

  ahoj
  já poslouchám mluvené slovo. Rozhovory, čtení knih, divadelní kusy. Doporučji si je do mp3 stáhnout přes http://hledani.rozhlas.cz/iradio/
  a zejména pořady Jak to visí; Tak to vidíme my, Kritický klub, Host na dvojce apod.
  Pěkný nový rok
  Pavel

 2. Vláďa KulhavýVláďa Kulhavý02-08-2013

  Když se mi povede jít občas běhat, tak poslouchám různé kousky. Třeba soundtrack z Pirátů z Karibiku – Na konci světa, LinkinPark – Meteora, případně Cohena, Carlu Bruni, RHCP nebo různou směsku. :-)

 3. PoborákPoborák08-20-2013

  Výtečný LP na běhání jsou podle mýho soudu např. Pantha Du Prince – Black Noise nebo třeba Fuck Buttons – Slow Focus.

 4. JirkaPJirkaP03-03-2014

  Jako jiz stary priznivec beatu a rocku bych se take rad podelil s vami ostatnimi a udelal propagaci mým oblíbencum (treba Pink Floyd, Yes, NIN, Black Sabbath…), ale zadna propagace nebude.Nebot behal jsem a beham bez hudby. Mne to rusi a odvadi pozornost od rytmu behu. A krom toho mi sluchatka padaji a nesluselo by mi to v nich.
  :-D

 5. LuciqLuciq08-21-2014

  Na Youradio si můžete vybrat z hudebních nálad, je tam přímo i běžecká, plus teď se ladí nová a její složení můžete do neděle ovlivnit i vy na http://www.youradio.cz/werunprague/. Tak třeba najdete inspiraci :)

Odpovědět