Blog

Forest

…. a pak jsem slyšel běž Bohouši, běž a tak jsem běžel….

Dneska jsem si moji drazí spoluběžci zaběhl svůj první půlmaraton. Ne že bych chtěl při teplotě pod nulou trhat rekordy, ale na Endomondo.com jsem se připojil do skupiny lidí, kteří letos chtějí naběhat 1000km. Chybí mi ještě 234km a tak jsem si řekl, že to chce denně alespoň deset kilometrů. A protože se k tomu zítra nedostanu, tak jsem si řekl, že si něco naběhnu dneska. Když jsem to otáčel na šestém km, tak jsem si říkal, že to docela jde, časy sice pomalejší, ale šlo to. Tak jsem si řekl, že si zaběhnu ještě dál a když jsem to otáčel po 12km, tak jsem si řekl, že to docela jde, časy se zlepšovaly a tak jsem běžel dál. Pak jsem si uvědomil, že jsem si sice půlmaraton nenaplánoval, ale mám náběh na to ho dát a tak jsem běžel dál. Nepotkala mě žádná krize, žádný křeče ani žádná srnka a tak jsem si řekl, že to teda dám. Akorát jsem teda nevěděl kolik mám přesně dát, páč jsem si to nenaplánoval. Je to 22,125? nebo tak nějak? No tak jsem si radši zaběhl 22,3km abych si to náhodou o pár metrů nezkrátil a pak toho nelitoval. Až doma jsem zjistil, že je to 21,0975km, takže po doběhu jsem se zaradoval z času 1:54:18 Takže můj první půlmaraton a hned pod dvě hodiny a neplánovaně. Jsem neuvěřitelně šťastnej a i když hotovej, vrátil jsem se domů s úsměvem na tváři. Gratulace můžete psát do komentářů :-)

Něco málo o autorovi článku

BohoušPouhý člen BKČS, milovník jídla a pití. Otec skoro tří dětí a hráč na kytaru :-)Zobrazit vše co napsal Bohouš →

 1. RadekRadek12-04-2012

  ehm.. tak gratulace velká! A neslyšel jsi náhodou něco jiného? Např. Bohouši, domů! Nebo Bohouši, jen počkej já tě dostanu za to cos mi proved! :)) Ale je to hlavně o vůli nepřestat a běžet dál a tys jí měl. Já jsem o víkendu taky běžel, a pak mě to přestalo bavit a tak to bylo jen 3km :)

  • BohoušBohouš12-04-2012

   No, vlastně jsem asi neslyšel nic, páč mám puštěnou do uší smyčku příkazů, celé dvě hodiny jsem slyšel jen „nádech“…..“výdech“, jen jsem se bál aby mi nedošla baterka v mobilu :-)

 2. Pivas_oldPivas_old12-04-2012

  To je krásné předsevzetí a hlavně slušná porce naběhaných km. Budu Ti držet palce, abys tam dal tu tisícovku. Nebude to lehké, přituhuje, den se krátí…. Dal jsi vlastně v pohodě v tréninku 1/2M pod
  2 hodiny. GRATULUJI. Těším se, až půjdeš 1/2M v závodě. DRŽ se a dej vědět, jestli jsi tu 1K zlomil.

 3. JaroslavJaroslav12-05-2012

  Ahoj Bohouši, gratuluji k výbornému času a tisícovku zlom brzy:) To pak dáš něco do placu – je to tak? Něco jako zápisné:-)

 4. Pěkný čas Bohoušku , ode mne také gratulace:o).
  Někdy je lepší , a to i v životě, dávat si nižší cíle,servírovat si to po kouskách :o))…..pak se člověk tolik nestresuje a má sám ze sebe větší radost :o))…. že ano ? :o)

 5. PavelPavel12-27-2012

  Pěkný Bohouši,
  asi si budu muset nahrát software na mobil, abych měl silnější předsevzetí. Nebo, abych povzbudil ty, co si myslí, že nemají naběháno.

 6. JirkaPJirkaP03-03-2014

  Teprve nyni jsem si precetl Tvuj pekny zazitek z 1/2M v treninku.Moc dobry a gratulace! I kdyz ubehl nejaky ten rok a Ty jsi bezecky uz nekde jinde a hlavne dale.Jak vubec dopadl Tvuj cil nabehat 1000km? Splnil jsi?

  • BohoušBohouš03-09-2014

   Jirko, nakonec jsem skončil někde kolem 880 km, byl jsem asi dva měsíce mimo kvůli zádům a pak trochu demotivace. Takže nedal, pro letošek mám v plánu to určitě dát. Letos se to povede :-)

Odpovědět